Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Kołaciński burmistrzem Oleśnicy

30.11.2014

wyświetleń: 41859

Triumfatorzy!

Triumfatorzy! fot. Grzegorz Huk

W oczekiwaniu na pierwsze wyniki

W oczekiwaniu na pierwsze wyniki fot. Krzysztof Dziedzic

W miarę liczenia, miny rzedły, oblicza smutniały

W miarę liczenia, miny rzedły, oblicza smutniały fot. Krzysztof Dziedzic

Czas pożegnań...

Czas pożegnań... fot. Krzysztof Dziedzic

I triumfatorzy raz jeszcze. Po pierwsze - no bo to w końcu ich wieczór, a po drugie, bo na tym ujęciu są oba skrzydła Razem dla Oleśnicy

I triumfatorzy raz jeszcze. Po pierwsze - no bo to w końcu ich wieczór, a po drugie, bo na tym ujęciu są oba skrzydła Razem dla Oleśnicy fot. Grzegorz Huk

Zapraszamy na wyborczy wieczór z naszym portalem. Wyniki? Za chwileczkę, już za momencik...
 
Prosimy wygodnie rozsiąść się w fotelu, zapiąć pasy i zaczynamy...
 
Będzie ostra jazda? Oby tak było, a szala zwycięstwa wahała się do ostatniej komisji.
 
Zaczynamy czekanie na pierwsze nieoficjalne wyniki głosowania w II turze wyborów samorządowych. Ci, którzy polityką się interesują, wiedzą doskonale, kto, z kim i gdzie w niej się zmierzył. Tych, którzy z nudów włączyli komputer, informujemy, że o najważniejsze stanowiska w gminach walczyli:
 
1. o fotel burmistrza Oleśnicy: Jan Bronś i Michał Kołaciński
2. o fotel burmistrza Sycowa: Sławomir Kapica i Wojciech Kociński
3. o fotel burmistrza Bierutowa: Władysław Kobiałka i Stanisław Stępień
4. o fotel wójta Dobroszyc: Michał Baszkiewicz i Artur Ciosek.
 
Kto był faworytem? Bronś, Kapica, Kobiałka, Ciosek. Porażka Bronsia byłaby megasensacją. Przegrana Kapicy i Kobiałki sensacją. A porażka Cioska - niespodzianką.
 
Bronś, po kampanii w I turze, którą Panorama Oleśnicka określiła jako "wystarczy być", zorientował się, że "nie wystarczy". Panorama przypomniała, że jest on jednak politycznym fighterem. Bronś też sobie o tym przypomniał. I zaczął walczyć... Organizował spotkania, chodził po osiedlach i mieszkaniach, zadbał o poparcie różnych osób i organizacji, w tym prominentnych polityków Platformy na kilka godzin przed ciszą wyborczą. Ożywił się jego profil na jednym z portali społecznościowych. Burmistrz złożył wiele obietnic i deklaracji, w tym tak zaskakujących jak podział MOKiS-u. 
 
Kołaciński też nie stronił od kampanii face to face, ale konsekwentnie trzymał się swojej kampanijnej linii. I raczej nie odpowiadał na posunięcia konkurenta. Debaty odmówił. Ale i on dostawał wyrazy poparcia, m.in. od dwóch rywali z I tury. I - między wierszami - nawet od Piotra Pawłowskiego z Platformy. I tak spektakularne, jak połączone z ostrym atakiem na Bronsia i dyrektorkę MOKiS-u, poparcie od Pogoni Oleśnica. Czy to - w połączeniu z ciosem, jakim dla macierzystej formacji Bronsia było odejście z PS 2018 Wojciecha Bartnika - wystarczy do odrobienia 400 głosów straty z I tury?
 
Ano, zaraz się przekonamy. Zobaczymy także, czy straty odrobią: Kociński do Kapicy, Stępień do Kobiałki, a Baszkiewicz do Cioska. Wiele powiedzą nam już pierwsze wyniki z komisji. Będą wyznacznikiem trendu. 
 
Jeśli np. w trzech pierwszych komisjach wygra, nawet minimalnie, przewagą 5 - 10 głosów, Kołaciński, to będzie znak, że stratę odrobił i walka będzie się toczyła do końca. Jeśli Bronś będzie miał w nich 20 - 30 głosów więcej, to kandydatowi Razem dla Oleśnicy nie wróżymy końcowego sukcesu.
 
No a na razie dosyć spekulacji. Czekamy na jakieś pierwsze wieści z powiatu i jego stolicy...
 
Aha - jeszcze jedno: słaba frekwencja zaniepokoiła w Olesnicy sztabowców Michała Kołacińskiego. Wysyłali oni sms-y, apelując do pójścia na wybory. Sądzili, że niska frekwencja sprzyja urzędującemu burmistrzowi. Czy mieli rację? 
 
Mamy już pierwsze telefony! Taaaak... Fajnie, tyle że nie z komisji, ale od Czytelników. Pytanie? Proste: Kto wygrał? Ba... Też chcielibyśmy wiedzieć... Cierpliwości! 
 
W sztabie wyborczym Jana Bronsia, w ratuszowym gabinecie, czekają na wyniki Ryszard Zelinka, Janusz Marszałek, Jan L. Rybiałek, Agata Szpiłyk, Małgorzata Iwańska, Maria Susidko oraz... Henryk Bernacki.  Oglądają telewizję i czekają. Tak jak my... To znaczy my telewizji nie oglądamy, a tylko czekamy...
 
A kto jest w sztabie Michała Kołacińskiego? Nikt... Lider i jego drużyna oczekują na wyniki w domach, w gronie rodzinnym.. AKTUALIZACJA: Jak się okazało, czekają, owszem, w domu. Tyle że Michała Kołacińskiego - patrz zdjęcie!
 
JEST! Mamy pierwszy wynik: Okręg nr 12 (komisja była w Szkole nr 6)  - Kołaciński - 295, Bronś  257 głosów. Pamiętajcie - to wyniki nieoficjalne! Ale czy ten pierwszy już czegoś nie zwiastuje?...
 
I wynik kolejny - komisja w MOKiS-ie: Bronś - 267, Kołaciński - 227.
 
Ależ zacięta walka: w SP2 - Bronś - 225, Kołaciński - 232.
 
Po trzech komisjach idą łeb w łeb: 754 - Kołaciński. Bronś - 749.
 
ALE UWAGA! W dwóch kolejnych Kołaciński wychodzi na prowadzenie! Czy to już jest trend? Chyba tak...
 
W SP7: Kołaciński - 291, Bronś - 210,  a w SP8 Bronś - 247, a Kołaciński - 298.
 
A Bronś goni! Okręg nr 19: Bronś - 256, Kołaciński - 235.
 
STAN GRY: Bronś - 1.462, Kołaciński - 1.578
 
I jest kolejny okręg: W SP2 też wygrywa lekarz: Kołaciński - 271, Bronś - 258. Przewaga minimalnie, ale rośnie...
 
Bronś trochę odrabia: komisja w ZSP - Bronś: 257, Kołaciński - 250.
 
STAN GRY: Bronś - 1.977, Kołaciński - 2.099
 
Serwery padają. Paradoksalna prośba: Wchodźcie trochę rzadziej... :)
 
Bronś fantastycznie w okręgu nr 15: Wygrywa aż 391 do 296. Przewaga Kołacińskiego maleje do 96 głosów.
 
MAMY WÓJTA! Artur Ciosek pokonał Michała Baszkiewicza. Przewaga - ok. 300 głosów. Nieoficjalnie!
 
Ufff, chwila spokoju... Czas na weryfikację: W SP7 - Bronś 303, Kołaciński - 309. A może to wynik z SP4? 
 
(PRAWIE) MAMY BURMISTRZA. W Bierutowie Kobiałka na razie 68 procent, Stępień -  32 procent. 
 
W sztabie Bronsia bardzo złe nastroje... Kolejna wygrana rywala. W okręgu nr 11: Kołaciński - 342, Bronś - 290. Tego już się chyba nie uda odwrócić... Oleśnica bardzo chora, potrzebuje doktora?
 
I dwa kolejne okręgi: nr 18: Bronś - 254, Kołaciński - 325. A w nr 4: Bronś - 351, zaś Kołaciński - 345.
 
I jeszcze nr 13: Bronś - 366, Kolaciński - 359.
 
I szpital: Bronś 10, Kołaciński - 7.
 
NOKAUT w okręgu komisji z Gimnazjum nr 3. Na Bronsia głosowało 140, a na Kołacińskiego 340 oleśniczan! O rany...
 
Wybaczcie, ale zaczynamy się gubić w natłoku informacji... I jeszcze ten padający serwer.. Pewne jest jedno: Kołaciński ma 176 głosów przewagi. Zostało już tylko kilka okręgów! Emocje sięgają zenitu! I uwierzcie nam - to nie jest sztampowy slogan w tym momencie... 
 
MAMY (PRAWIE) BURMISTRZA. Nieoficjalnie: przewagą ok. 150 głosów w Sycowie wygrywa Sławomir Kapica. AKTUALIZUJEMY: A prawie oficjalnie - Sławomir Kapica zdobył łącznie 2.620 głosów, zaś Wojciech Kociński 2.480.
 
MAMY (PRAWIE) BURMISTRZA W OLEŚNICY. Michał Kołaciński ma taką przewagę, że nie odda jej w 4 ostatnich okręgach.
 
- Ludzie, jestem wolny! - żartuje Jan Bronś w swoim sztabie, do którego dołączyli Jan Głowa i Waldemar Mieszała. Żart jest chyba jednak gorzki...
 
JEST BURMISTRZ W BIERUTOWIE. Kobiałka wygrywa. Ma 1.936, a Stępień 1.547 głosów.
 
I drugi okręg w Gimnazjum nr 3. I znowu triumf Kołacińskiego - 328 głosów. Bronś tylko 298. 
 
Okręg trzeci od końca. Zakład Karny: Bronś - 1. Kołaciński - 0.
 
To już jest koniec. Nie ma już nic. Jesteśmy wolni, możemy iść... Taaak... Ten przebój Elektrycznych Gitar może zanucić sztab Bronsia... W przedostatnim okręgu Kołaciński ma 325, a Bronś 299 głosów. Po ptokach - jak mawiają starożytni Rzym... Rosjanie...
 
MAMY BURMISTRZA W OLEŚNICY. I - jakkolwiek by to dziwnie nie zabrzmiało - nie jest nim Jan Bronś... MICHAŁ KOŁACIŃSKI NOWYM BURMISTRZEM OLEŚNICY.
 
Czy to możliwe, matko święta?...
 
Uff... Czekamy w Oleśnicy jeszcze na jeden okręg, ale on już końcowego wyniku nie zmieni...
 
"Chyba mam stan przedzawałowy.." - napisał do nas jeden z prominentnych działaczy Platformy, śledzący nasz portal. - Wygraliśmy! - cieszył się dzwoniący do nas działacz lewicy, kiedy podaliśmy wynik na trzy okręgi przed końcem.
 
Czy łączący zwolenników lewicy i PO kandydat mógł przegrać? No nie mógł...
 
Co zadecydowało o porażce murowanego, jak się zdawało, faworyta? Głębsze analizy znajdziecie w Panoramie Oleśnickiej. A tak na szybko to: 1. Znużenie elektoratu, 2. Błędy w ostatnim 4-leciu, 3. Fatalna kampania wyborcza, zwłaszcza w I turze, i spóźniona, improwizowana w II, 4. Konflikt dyrekcji MOKiS-u z częścią środowiska sportowego, 5. Nachalne poparcie otrzymywane od Wojciecha Rozdolskiego, prezesa Siatkarza.
 
STAN GRY przed wynikami z ostatniej komisji: Bronś - 5420, Kołaciński - 5.846.   
 
ZREKAPITULUJMY: Michał Kołaciński burmistrzem Oleśnicy, Sławomir Kapica burmistrzem Sycowa, Władysław Kobiałka burmistrzem Bierutowa, Artur Ciosek wójtem Dobroszyc.
 
Co jeszcze mówi nam ten wynik? Ano zapewne to, że nowym starostą oleśnickim zostanie Wojciech Kociński.
 
A my wciąż czekamy w Oleśnicy na wynik z komisji w ZBK...
 
I jeszcze sprostowanie - w sztabie Bronsia nie było Marzeny Helińskiej z mężem. Oboje spokojnie śledzili naszą relację w domu, przed komputerem... Przepraszamy - podano nam błędną informacje. W sztabie była obecna dyrektorka PCEiKu - Grażyna Dłubakowska z mężem. Wszystko ta wyborcza gorączka. Ludziom myliły się nazwiska i funkcje. Czy można się im dziwić? Wszak Bronś nie przegrywa codziennie. W zasadzie przegrywa raz na 20 lat...
 
Wracamy do statystyk. Mamy ostatni okręg: Bronś - 247, Kołaciński - 300. Bronś żegna się z ratuszem, a Straż Miejska z Oleśnicą?
 
I KOŃCOWY WYNIK: Jan Bronś - 5.667, Michał Kołaciński - 6.146. Wygrana o 479 głosów
 
Panorama Oleśnicka swoją przedwyborczą analizę zakończyła słowami: "Niech wygra lepszy". Lepszym okazał się Michał Kołaciński. O tym, co zadecydowało o jego triumfie, przeczytacie także w Oleśnickiej.
 
A dzisiaj, na kwadrans przed północą, żegnamy się z Wami. Dobrze, że śledziliście naszą relację, mając zapięte pasy:)
 
Dziękujemy, że znowu tak licznie byliście z nami. Przepraszamy za błędy, nieuniknione w relacji na żywo. I wielkie dzięki za ciepłe słowa.  
 
PS
No i niech ktoś mi powie, że polityka nie jest emocjonująca?! 
 
 
I jeszcze FOTORELACJA ze sztabu Jana Bronsia:
 
 
 
Dobry wieczór, jest już powyborczy poniedziałek...
 
Jak się macie w (nowej? zmienionej? innej?) Oleśnicy? Mamy teraz coś dla prawdziwych politycznych twardzieli i maniaków. Podział na okręgi, z siedzibami komisji i ulicami tudzież, rzecz jasna, wynikami obu kandydatów.
 
Można czytać, analizować i snuć refleksje...
 
Okręg nr 1
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
Boczna, Brzozowa, Skłodowskiej-Curie, Spacerowa, Wojska Polskiego od nr 5 do nr 11 i od nr 63 do nr 69, Zielona
 
KOŁACIŃSKI - 250
BRONŚ - 257
 
Okręg nr 2 
Szkoła Podstawowa nr 2
Cieszyńskiego, Prusa, Hallera od nr 3 i od nr 24 do nr 25, Kilińskiego, Młynarska, Traugutta, Św. Jadwigi, Wąska
 
KOŁACIŃSKI - 232 
BRONŚ - 225
 
Okręg nr 3 
Szkoła Podstawowa nr 2
Bociania, 3 Maja od nr 1 do nr 12 i od nr 60 do nr 72, plac Książąt Śląskich, Rycerska, Sejmowa, Wrocławska od nr 1 do nr 7 i od nr 2 do nr 26, Zamkowa
 
KOŁACIŃSKI - 277
BRONŚ - 257
 
Okręg nr 4 
Urząd Miasta Oleśnicy
Matejki, Kościelna, Łużycka, Okrężna, Rynek, Szkolna 
 
KOŁACIŃSKI - 345
BRONŚ - 351
 
Okręg nr 5 
Szkoła Podstawowa nr 7
Mickiewicza, Sienkiewicza,11 Listopada od nr 8 do nr 26, Pocztowa, Żeromskiego
 
KOŁACIŃSKI - 309
BRONŚ - 303
 
Okręg nr 6 
Miejski Ośrodek Kultury i Sportu
11 Listopada od nr 1 do nr 7a i od nr 27 do nr 31, Lwowska, plac Zwycięstwa 
 
KOŁACIŃSKI - 227
BRONŚ - 267
 
 
Okręg nr 7
Szkoła Podstawowa nr 4
Energetyczna, Daszyńskiego od nr 6 do nr 10g, Mościckiego, Kolejowa, Przemysłowa, Moniuszki, Wądoły, Zakładowa
 
KOŁACIŃSKI - 291
BRONŚ - 210
 
Okręg nr 8 
Gimnazjum nr 1
Armii Krajowej od nr 9 do nr 24 i od nr 35 do nr 42, Krzywoustego od nr 15 do nr 31b i od nr 32 do nr 69, Ciepła, Krzywa od nr 1 do nr 11, Kwiatowa, Tołstoja, Kościuszki, Trakcyjna, Słoneczna, Wesoła
 
KOŁACIŃSKI - 298
BRONŚ - 247
 
Okręg nr  9 
Szkoła Podstawowa nr 4
Narutowicza, Poniatowskiego, Sudoła od nr 1 do nr 7 i od nr 40 do nr 40b, Otwarta
 
KOŁACIŃSKI - 243
BRONŚ - 187
 
Okręg nr 10
Gimnazjum nr 3
Armii Krajowej od nr 1 do nr 8 i od nr 43 do nr 47, Lelewela, Krzywoustego od nr 5a do nr 12, od nr 13 do nr 14 i od nr 70 do nr 78a, Sudoła od nr 13 do nr 38, Prosta
 
KOŁACIŃSKI - 314
BRONŚ - 190
 
Okręg nr 11 
Szkoła Podstawowa nr 6
Kleeberga, Sikorskiego od nr 1 do nr 1i, Sucharskiego
 
KOŁACIŃSKI - 342
BRONŚ - 290
 
Okręg nr 12
Szkoła Podstawowa nr 6
Sikorskiego od nr 3 do nr 6, Kopernika, Podchorążych
 
KOŁACIŃSKI - 295
BRONŚ - 257
 
Okręg nr 13
Spółdzielczy Dom Kultury Korelat II
Kochanowskiego, Klonowa od nr 1 do nr 1b i od nr 3 do nr 12d, Skwer Kombatantów Rzeczypospolitej
 
KOŁACIŃSKI - 359
BRONŚ - 366
 
Okręg nr 14 
Zakład Budynków Komunalnych
Cmentarna, Klonowa od nr 2 - 2b, Leśna,Wojska Polskiego od nr 12 do nr 18g i od nr 47 do nr 62, Wspólna
 
KOŁACIŃSKI - 300
BRONŚ - 247
 
Okręg nr 15 
Dom Rzemiosła
Akacjowa, Dobroszycka, Jasna, Jaśminowa, Kasztanowa, Leszczynowa, Łąkowa, Miła, Nowowiejska, Ogrodowa, Parkowa, Różana, Sosnowa, Spokojna, Mikołajczyka, Świerkowa, Targowa, Wierzbowa, Witosa, Wiśniowa, Wrocławska od nr 13 do nr 61 i od nr 28 do nr 54
 
KOŁACIŃSKI - 296
BRONŚ - 391
 
Okręg nr 16 
Oleśnicka Biblioteka Publiczna
Belgijska, Błękitna, Europejska, Fabryczna, Gryczana, Jęczmienna, Ludwikowska, Łukanowska, 3 Maja od nr 34 do nr 41, Mikołaja Reja, Miodowa, Modra, Osada Bystre, Osiedle, Owsiana, Pogodna, Polna, Południowa, Pszeniczna, Rzepakowa, Stawowa, Stolarska, Tęczowa, Wikliniarska, Żytnia 
 
KOŁACIŃSKI - 277
BRONŚ - 250
 
Okręg nr  17 
Szkoła Podstawowa nr 8
Bożka, Batalionów Chłopskich, Ceglana, Cicha, Demokratów, Dąbrowskiego, Bema, Gliniana, Radlińskiej, Solarza, Stapińskiego, Jastrzębia, Wybickiego, Przerwy-Tetmajera, Kosynierów, Lipowa, Mokra, Orla, Sokola, Rejtana, Wiejska 
 
KOŁACIŃSKI - 298
BRONŚ - 247
 
Okręg nr 18
Gimnazjum nr 2
Bratnia, Chopina, Bocka, Słowackiego, Krótka, Krucza, 3 Maja od nr 15 do nr 29 i od nr 42 do nr 55, Ptasia, Wałowa, Wały Jagiellońskie 
 
KOŁACIŃSKI - 325
BRONŚ - 254
 
Okręg nr 19
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
Agatowa, Agrestowa, Arbuzowa, Aroniowa, Psujka, Borówkowa, Czecha, Malinowskiego, Bursztynowa, Diamentowa, Stamma, Łasaka, Janusza Kusocińskiego, Sinapiusa, Sidły, Jagodowa, Jarzynowa, Dejny, Pułaskiego, Koralowa, Łowiecka, Malinowa, Owocowa, Perłowa, plac Staszica, Porzeczkowa, Poziomkowa, Północna, Rabarbarowa, Rubinowa, Rzemieślnicza, Walasiewicz-Olson, Szafirowa, Szmaragdowa, Ślusarskiego, Truskawkowa, Trzebnicka, Rutkiewicz, Wielkopolna, Winogronowa, Wojska Polskiego od nr 1 do nr 1d, Żurawinowa
 
KOŁACIŃSKI - 235
BRONŚ - 256
 
Okręg nr 20
Przedszkole nr 6
Krzywoustego od nr 1 do nr 4 i od nr 79 do nr 83, Kwiatkowskiego, Daszyńskiego od nr 1 do nr 5g i od nr 18 do nr 22, Paderewskiego, Hallera od nr 4 do nr 23b, Maczka, Kazimierza Wielkiego, Małopolna, Grabskiego
 
KOŁACIŃSKI - 277
BRONŚ - 302
 
Okręg nr 21
Gimnazjum nr 3
Armii Krajowej od nr 25 do nr 34a, Balonowa, Limanowskiego, Kresowa, Krzywa od nr 12 do nr 13, Lotnicza, Na Podkowie, Poprzeczna, Powietrzna, Przyjaźni, Spadochronowa, Szybowcowa, Reymonta, Wileńska, Wschodnia, Żwirki i Wigury
 
KOŁACIŃSKI - 328
BRONŚ - 298
 
Szpital
KOŁACIŃSKI - 7
BRONŚ - 10
 
Zakład Karny
KOŁACIŃSKI - 0
BRONŚ - 1
 

autor: Roman Rybakpowrót ›

Galeria zobacz całą galerię ›

Zobacz także

Opozycja wygrała wybory w Oleśnicy

Oleśnica, Bierutów, Dobroszyce i Syców - II tura. Potyrała rozgromił Dżugaja. Fryt ...

Nowy wiceburmistrz czy skarbnik?

Jakie zmiany personalne szykują się w Urzędzie Miasta Oleśnica i - szerzej - w całym samorządzie?...

ReklamaKomentarze (104)

 • Maria | 2017-10-16 21:42:15

  Obu tym panom podziękujmy już raz na zawsze. Jest jak widać a miało być lepiej dla pracowników w nowych miejscach pracy dla i dla naszych przedsiębiorców, których coraz mniej.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • olo | 2016-01-16 16:07:47

  No i po roku od wyborów, ogólne rozczarowanie i zniesmaczenie. Niby nowe, a gorzej jak było i ciągle na biegu wstecznym.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • :-) | 2014-12-15 08:11:34

  Do kogo należy ta strona? Jeżeli prawdę nt. niektórych osób (np. Dyrektora sp 7 w Oleśnicy) usuwa się. Prawdopodobnie, żeby nowy Pan Burmistrz nie zdążył tego przeczytać. Chyba macie ścisłe powiązania z byłym już burmistrzem i jego przy....sami. :-)

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • księgowa z Sycowa | 2014-12-03 12:18:01

  Jak tam Rady Nadzorcze? Wszystko O.K?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Anty Nepotyk | 2014-12-02 15:40:24

  Gdyby ktoś pokusił się o ułożenie "choinki" powiązań rodzinno-towarzyskich w oleśnickich instytucjach to powstanie piękny obraz tego co mamy.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Z oficjalnej strony NIK | 2014-12-02 10:19:44

  Straż miejska coraz bardziej przypomina policję drogową. Zamiast dbać o porządek na ulicach i osiedlach, strażnicy zajmują się przede wszystkim ściganiem kierowców.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Bolewsław Krzywousty | 2014-12-02 10:08:57

  Kiedy nastąpi rozformowanie nękającej mieszkańców formacji?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • SAMI SWOI | 2014-12-02 08:54:57

  Warto by nowa władza z uwagą przyjrzała się polityce kadrowej jednostek samorządowych, gdzie roi się od tych samych nazwisk, pociotków etc. Skład rad nadzorczych to osobny temat.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • 34757 | 2014-12-02 08:40:18

  dziękuję

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ACTA | 2014-12-02 08:08:12

  Mina panów na zdjęciu nr 2 bezcenna.Tak kończy się buta i kpina ze społeczeństwa.Pozdrawiamy, My Społeczeństwo.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-12-02 00:24:01

  Wybory sa jednak potrzebne. wielu ludzi one wiele nauczyły wyborcy w tym roku rzeczywiscie poczuli siłe swego głosu.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-12-01 23:39:54

  fotorelacja ze sztabu bezcenna!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Ignac | 2014-12-01 23:29:40

  Chichot najnowszej historii.Panoramka pierwsza posprzątała,a Pasza z napastnika ,dzisiaj pierwszy przytul

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ja | 2014-12-01 22:06:27

  Pan E.Kalecinski,gratuluje Panu Kolacinskiemu,no wielkie brawa!a u Pani Kijakowskiej jest wkurzony,ze ktos tam to popiera?no panie Kolacinski,to daje wiele do zyczenia?Tak jak powiedzial pan Brons ,,ZDRADA,,o co chodzi?tak naprawde?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Ignac | 2014-12-01 21:02:05

  Wygrywał do tej pory właśnie dzięki temu ,że zrobił z Oleśnicy sypialnię.Wystarczały głosy"współpracowników' i innych popleczników.Około 20tysięcy osób uprawnionych nie brało udziału w wyborach,zapewne duża część z tych osób traktuje Oleśnicę jako sypialnię,gdzie indziej zarabia pieniądze i gdzie indziej je wydaje.Małe bezrobocie w liczbach to też efekt sypialni.Wiele ludzi już zniknęło z systemu i nie ma statusu bezrobotnego,wiele pracuje na czarno,albo na śmieciówkach .Duże koncerny patrzą na liczby w urzędach pracy,ale Oleśnica ma dalej szansę ze wzgl na niską cenę ziemi np.w porównaniu z Kobierzycami- 2mlnzł/ha.Efekt sypialni od dzisiaj nazywam "Efektem Bronsia",mam nadzieję ,że ten problem też szybko zniknie.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Darek M. | 2014-12-01 20:04:17

  Maniak na stanowisku. Pozdrawiam redaktora Rybaka, super relacja.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-12-01 13:19:50

  To Andrzejek? Pełna zgoda!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • petent | 2014-12-01 12:11:58

  Oczekuję od nowych władz sprawdzenia kompetencji kilku urzędowych dyletantów, zatrudnionych na zasadzie ( kuzyn żony np.)Jeden z nich umie tylko z teczką spacerować udając mądralę. A na swoim fachu zna się jak świnia na gwiazdach.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Jarosław Woźniak | 2014-12-01 11:46:59

  Panie Romku super przygotowana relacja aż chce się czytać. Pozdrawiam

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Edmund Kaleciński | 2014-12-01 11:45:44

  Mieszkańcy zdecydowali. I sprawa jasna. Gratuluję zwycięzcy Panu Michałowi Kołacińskiemu. Wyznaję, że bardziej mnie interesował Pan Kołaciński jako starosta i od lat tragicznie paskudny problem naszego szpitala. Lekarz starosta to byłoby chyba dobre. Znajomość rzeczy w tym przypadku by się przydała. Mam nadzieję, że w mieście nie będzie teraz stosowana generalnie narracja i strategia Kaczyńskiego i jego betonowych tuzów. Po różnych ostatnio wyczynach tej pseudoprawicowej awangardy na szczeblu centralnym i poza granicami kraju partia pisowska stała się kompletnym obciachem. Z ciekawością będę przyglądać się Waszym działaniom. I pamiętajcie - Rzeczpospolita jest demokratycznym państwem prawnym, a więc praworządność. I jest Rzeczpospolita dobrem wspólnym wszystkich obywateli. Tak stoi w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej ! O tym poprzednicy niezbyt myśleli.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zen | 2014-12-01 11:32:10

  Ja proszę o wyjaśnienie tylko jednej sprawy. W barze "Ściema" na parę dni przed drugą turą wyborów pojawił się pewien pan i stwierdził, że za zaangażowanie w kampanię Michała Kołacińskiego nie dostaną licencji na sprzedaż alkoholu. Jeśli był to pracownik ratusza, to proszę o przekazanie sprawy do prokuratury, bo był to chamski szantaż.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zgred | 2014-12-01 11:02:26

  Oczekuję od nowego Burmistrza i Rady Miasta: 1. Likwidacji drugiego etatu z-cy Burmistrza 2. Likwidacji Wydziału Promocji Miasta 3. Likwidacji Straży Miejskiej 4. Restrukturyzacji zatrudnienia w Urzędzie Miasta, gdzie zatrudnionych jest ponad 50% więcej ludzi niż 20 lat temu, a poziom technologi i techniki jest nieporównywalny 5. Rozpisanie konkursu na dyrektora MOKIS-u,a także na dyrektora Atola to muszą być osoby kompetentne i merytoryczne. 6. usunięcie P. Pietrzaka z Wydziału Oświaty, bo nie wiadomo co tam robi i za co bierze pieniądze. Oczekuję również w przeciągu miesiąca przedstawienie merytorycznych zamierzeń na całą kadencję przez nowego Burmistrza. Ludzie będą patrzyli na ręce i będą bezwzględni w ocenie !!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ABW | 2014-12-01 10:21:26

  Pilnie wyprowadzić fryzjera z Hali!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • yes | 2014-12-01 09:14:05

  Mistrzowski artykuł. Gratuluję Panie Romanie!Szkoda tylko, że wynik nie jest satysfakcjonujący :(

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • księgowa z Sycowa | 2014-12-01 08:33:21

  Pilny audyt Ratusza! Zanim nie będzie za późno.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Anodina | 2014-12-01 08:21:45

  A co na teraz powiedzą brązowe oświatowe noski? Dlaczego brązowe chyba nie muszę tłumaczyć.....

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ckm | 2014-12-01 08:18:22

  Jeszcze tylko pan Sycianko zostanie starostą i mamy piękne ZOO z Oleśnicy!!!!!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • kj | 2014-12-01 08:15:14

  To wszystko wina Wojtka!!!!!!!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Sejmowa | 2014-12-01 07:49:15

  Jakieś dymy nad starówką. Podobno ktoś akta pali. Gdzie są fajermany?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • życzliwa | 2014-12-01 07:46:57

  POZOR! ACHTUNG! ATANCIONE! Wokół Michała zaczyną się kręcić persony o mętnej przeszłości politycznej, tzw. obrotowi, do których szczerości intencji można mieć wiele wątpliwości. Uwaga na polityczne SĘPY!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Ferdek Kiepski | 2014-12-01 07:01:03

  dr K. wygrał tylko dzięki Krzysztofowi K. Tak ze domagam się dla niego odpowiedniego 'stołka'...ewentualnie taborecika przy korytku.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Lex | 2014-12-01 06:55:07

  Uważajcie bo Siwecki już nie jest osoba publiczna , za szkalowanie można beknąć. Poza tym nie podajecie imienia wiec ryzykujecie pozwy innych ludzi o tym nazwisku.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ja | 2014-12-01 01:56:15

  Są lepsi od ciebie!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Robert | 2014-12-01 01:55:16

  OOOOOOOOOOOO,Boze znowu ten Siwecki u boku Kołacinskiego,ten to nie zna granic i brak mu przyzwoitości ,nawet dziś stoi za plecami Nowego ---byle jego prywata ,interes ,przecież dla niego tylko to się liczy ,co tam władza ,dwulicowiec i lizodupiec ,,,,ludzie czy Wy tego nie widzicie ? ten Facet tylko o to zabiega i wstydu nie ma żadnego !A jaki ma interes ,żeby tak swiadczyć każdej władzy? ,bedac chorym człowiekiem?Ma jeszcze wystarczająco sił? Po co mu to? Przeciez ma emeryturę ?Czas na rehabilitacje i solidne leczenie a nie na politykę !!!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-12-01 01:42:06

  P Rybak dlaczego tak emocjonalnie nie przekazaaaaaaaał Pan klęski swojego pupilka P.Pałki

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Robi | 2014-12-01 01:39:13

  Drodzy współmieszkańcy naszego Kochanego miasta. Mając na względzie wygraną wybranego przez większość nowego Burmistrza starajmy się łączyć a nie dzielić. To nasza mała Ojczyzna to nasz Dom, o który wszyscy powinniśmy się troszczyć i pracować dla dobra nas wszystkich. Jestem za otwartością i współpracą bez względu na przekonania czy etykietkę partyjną. Działajmy wspólnie aby tu w naszym mieście nie było podziałów i aby wszyscy, którym bliskie jest słowo Oleśnica działali dla jego dobra i na jego rzecz, a nie dla politykierstwa czy budowania układów. Patrzmy na ręce obecnie wybranym, ale nie rzucajmy kłód i nie stawiajmy murów – pomagajmy sobie wzajemnie. Władza i urzędnicy niech sobie przypomną, że są również mieszkańcami tego miasta i są dla ludzi. Po prostu bądźmy dla siebie życzliwi na co dzień. Osobiście polecam na początek w pełni otwarte i transparentne działanie zarówno Burmistrza jak i całej wybranej Rady – pamiętajcie jesteście dla nas i przez nas jesteście wybrani. Za 4 lata kolejny czas rozliczeń. Mam nadzieję, że jak to napisałem po pierwszej turze wyborów Razem dla Oleśnicy nie jest tylko szyldem i przykrywką, a faktycznym porozumieniem ponad podziałami.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • amen | 2014-12-01 01:38:07

  Olszowa czy powrót do korzeni w zacisze

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • tym razem w fedorze | 2014-12-01 01:29:56

  Panie Redaktorze przy takiej relacji żałuję, że wybory są tak rzadko. Emocje emocje i jescze raz emocje. Gratuluję Panu i nowemu burmistrzowi oczywiście

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Majtek | 2014-12-01 01:17:45

  Ostatni opuszcza pokład kapitan J.B tonącego statku porozumienia ( 2002) - 2018

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Misiek Koala | 2014-12-01 01:04:44

  Wojskowy lekarz górą pokazał paluszek Panu Jankowi

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Misiek Koala | 2014-12-01 01:02:22

  Wreszcie koniec rond i bruków w Oleśnicy

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • marek zegarek | 2014-12-01 00:59:41

  fantastyczna relacja / trafne wnioski nawet na gorąco / gdyby sztab i otoczenie Bronsia wzieły je sobie do serca wynik mógł byc inny/ to był niezapomniany wieczór / dziękuję /dobranoc

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • amen | 2014-12-01 00:49:00

  Chyba kibel nad stawami

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Jarek | 2014-12-01 00:46:14

  Za trzy kadencje nazwiemy główną ulicę albo jakiś duży plac w Oleśnicy imieniem Jana Bronsia. W historii tego miasta zapisałeś się, Janie. Szkoda tylko, że nie podzieliłeś się władzą z PO, bo rządziłbyś dalej. I mogłeś odejść potem w lepszym stylu, a nie przegrywając wszystkie wybory: do rady powiatu, do rady miasta i na koniec na burmistrza. Szkoda. Ale życie to sztuka wyborów. Ty wybrałeś jak wybrałeś i zbierasz teraz tego owoce.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • mieszkancy Olesnicy | 2014-12-01 00:39:46

  Nie wybory podzielily,tylko obecna wladza.Mysle,ze teraz juz tak nie bedzie!Ludzie chcieli zmian,a nie tej ekipy ktora siedziala przy panu Brosiu i........wiemy co bylo?prawda,wystarczy artukul Pana Rybaka z 3 wrzesnie b.r.Brawo Panie Michale,mamy nadzieje,ze bedzie inaczej,normalnie,o to nam chodzi.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • edek z krainy kredek | 2014-12-01 00:34:54

  Powiało chłodem w Oleśnicy i rozpoczęła się epoka kamienia kołatanego....

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • emkaes | 2014-12-01 00:21:04

  Siatkarza i panią Agatkę wyprowadzić...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • amen | 2014-12-01 00:20:22

  Sprawy sądowe o citroena ,o Atola,o oświetlenie obwodnicy w toku,operator strefy parkowania wymienił tuz przed wyborami parkomaty na własny koszt -więc podpisana nowa umowa na lata...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Anty PIS | 2014-12-01 00:17:19

  Oddaliście nasze wspaniałe miasto Oleśnicę w łapy PISU. Czekajcie teraz na Jarosława Polskę- Zbaw, aż do Was przyjedzie i osobiscie Wam podziękuje. Łyknęliście populistyczne hasła w stylu - zlikwidujemy straż miejską, sprzedamy Citroena jak pelikany. Żal- po prostu żal. Za 4 lata mam nadzieję, że się obudzicie.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Robaki | 2014-12-01 00:10:44

  i całym misterny plan w pis du

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • amen | 2014-12-01 00:03:32

  Niszczarki ruszyły

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • kadrowa | 2014-12-01 00:00:06

  Fluktuacja rozpoczęta

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Razem z Oleśnicą | 2014-11-30 23:59:29

  No to gratulacje, jak Siwecki z Karaskiem się przypną do Pana Michała - to za 4 lata bedziemy błagać o zmianę władzy.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Polska! | 2014-11-30 23:55:20

  Brawo Pogoń!!! Bez Was Kołaciński przegrał, z Wami wygrał 500 głosami ! Pogoń pokazała swoją siłę! A młody Zarząd pokazał starym wyjadaczom, jak i kiedy, się robi politykę :-) hahahaah Brawo Oleśnica!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Maciej | 2014-11-30 23:54:08

  Panie Rybak dziekuję! DZIEKUJE za mega emocje przy przekazie! Gdybyście chcieli moglibyscie byc kokurencja dla Mojej Olesnicy. Ale opoznione artykuły działaja na niekorzysc. Dzisiejsze wykonanie MISTRZOSTWO!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • sportsman | 2014-11-30 23:48:03

  To był nokaut, brawo Wojtek B. bardzo mocno przyczyniłeś się Ty i Pogoń że wszyscy pozbyliśmy się tych lewusów przydupasów poniżej też.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-30 23:42:37

  No to wiadomo kto idzie w odstawkę

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • lewy sierpowy | 2014-11-30 23:40:20

  "Ryszard Zelinka, Janusz Marszałek, Jan L. Rybiałek, Agata Szpiłyk, Małgorzata Iwańska, Maria Susidko oraz... Henryk Bernacki". Ta prawdziwa służalcza, bezkrytyczna ekipa siedziała tam i liczyła na drapane ? Bernacki... tfu !

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • M.Fogg | 2014-11-30 23:30:55

  ostatnia niedziela .... https://www.youtube.com/watch?v=4lBpktatlUE&feature=youtu.be

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • @ | 2014-11-30 23:30:13

  Boże, to cud! Dzięki Ci!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • martin | 2014-11-30 23:24:38

  NOWA OLEŚNICA NOWA

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-30 23:22:58

  Panie Rybak, jak jeszcze pomyślicie o wklejaniu art z Panoramy (oczywiście nawet z dużym z opóźnieniem) to mi, jako sympatykowi powiatu na emigracji północnej nic więcej do szczęścia potrzebne nie będzie :) Dziękuję za wieczór wyborczy jeszcze raz.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • anek | 2014-11-30 23:16:30

  Zgadzam sie z poprzednimi wypowiedziami co wy ludzie zrobiliście, bedziecie płakać a czasu się nie cofnie!!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • wujek dobra rada | 2014-11-30 23:06:13

  Wybór między 'dżumą' a 'cholerą'...jak to powiedziała pewna Pani. Ale moralny zwycięzca to Krzysztof K. of course!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Ludwig | 2014-11-30 23:03:30

  Do : Jacek cos masz do kosciola ? Zamiast robic wycieczki slowne idz i zkedz snickersa i pamietaj kazdy sadzi wg siebie!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • wyborca świadomy | 2014-11-30 23:02:12

  Gratuluję wygranym, współczuję przegranym, ludzie to jest demokracja my wybieraliśmy więc nie płaczcie nad wynikami, będzie lepiej czy gorzej ale zawsze demokratycznie.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Jacek. | 2014-11-30 23:00:17

  Dobrze ze kościół jest blisko Ratusza bo teraz tam będą jego pracownicy zaczynać pracę na czele z burmistrzem no i zamiast Oli będzie Leszek !

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • :) | 2014-11-30 22:58:35

  @E.W: dla kogo koszmar? Może dla tych co teraz o posadkę się boją..?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • wiki | 2014-11-30 22:54:17

  No to żegnamy straż miejską - dziękujemy !!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Maciek | 2014-11-30 22:51:41

  BRAWO PANIE MICHALE !!!!!!!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • E.W | 2014-11-30 22:51:17

  Ludzie co Wy narobiliscie????????????????? To jest koszmar!!!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • malher | 2014-11-30 22:49:19

  Super relacja ... pozazdrościć mogą ogólnopolskie portale :) Dziękuję za miły wieczór ...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • John | 2014-11-30 22:48:41

  "Za cztery lata wszyscy na kolanach przybiegniecie do urn i przeprosicie Pana Jana!!!! Ockniecie się i przejrzycie na oczy. Pan Jan B. pozostawi po sobie profesjonalna robotę do której będą dążyli wszyscy jego następcy i na której wyście się nie poznali!!!!!! " - Podpisuję się pod tym cytatem

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ania | 2014-11-30 22:46:53

  Super relacja panie Romanie dziękujemy

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • bez senny | 2014-11-30 22:45:06

  Brawo redakcja portalu-świetna robota i świetne poczucie humoru. Życzę, by wszyscy potrafili śmiać się z samych siebie..nigdy nie zabranie im powodu do radości

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • :/ | 2014-11-30 22:42:25

  Czyli, co? Nowy burmistrz ze swoją Radą.... tak to rzeczywiście zmiana... smutne

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Cieniu | 2014-11-30 22:40:56

  Trzeba przyznać, że relacja full pro. Bardzo dziękuję za umiejętne dawkowanie emocji.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Marek | 2014-11-30 22:38:22

  Dziekuję panu komentatorowi Rybakowi, zrobił nam pan w Olesnicy pierwszy prawdziwy wieczór wyborczy z emocjami!!! DZIEKUJEMY

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • krzysztof | 2014-11-30 22:36:33

  adminie do Matki Świetej to sie modl i pisz z duzej litery

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Z E Z E M | 2014-11-30 22:36:02

  h u r a a a a a a a

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • :) | 2014-11-30 22:34:32

  cyt.: "Okręg przedostatni. Zakład Karny, Bronś -1. Kołaciński - 0." Bezcenne, nawet tu elektorat nie pomógł.:)

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Ludwig | 2014-11-30 22:34:30

  Jarek zjedz snickersa ! Bo glupoty opowiadasz

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • olo | 2014-11-30 22:34:24

  Janie Brons: nie jesteś "wolny"! Jesteś ZWOLNIONY!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • :) | 2014-11-30 22:32:43

  @JArek - nie spinaj się, bo to szkodzi zdrowiu.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-30 22:30:45

  Dziękuję Adminowi za informacje na bieżąco. Już wiem, co jest.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Jarek. | 2014-11-30 22:30:38

  Niech teraz plują sobie w brodę Ci którzy nie cierpią PIS i SLD bo to ta koalicja wygrała ,czyli jesteśmy skazani na pis-matołów .To nie dobra wiadomość dla normalnych mieszkańców Oleśnicy !

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Panu już dziękujemy | 2014-11-30 22:25:00

  Cyt.:"Ludzie, jestem wolny! " poważnie Panie JB? to po co ta napinka była przed II turą? Latanie do Dutkiewicza, który sam ledwo wygrał wybory, emerytowanego biskupa i kolesi z ekipy od kamieni?? Pytam po co ?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • sroka | 2014-11-30 22:18:57

  @Kross: zamilcz lepiej

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ADMIN | 2014-11-30 22:15:44

  Przepraszamy, ale nie jesteśmy w stanie przy tej ilości wejść, podawać wyników - serwer pada... INFORMUJEMY, ŻE Kołaciński ma 344 głosy przewagi. Zostały trzy komisje. A w kolejnej Kołaciński 277, Bronś - 250. TO JUŻ PEWNE - OLEŚNICA MA NOWEGO BURMISTRZA...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • M.K | 2014-11-30 22:03:47

  4771 Bronś 5196 Kołek po 20 obwodach na 23 mamy burmistrza !

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • yes, yes, yes | 2014-11-30 22:01:46

  Wybraliśmy zmianę. Za 4 lata ocenimy czy to Smoleńsk i Radio Maryja. Na przedwczoraj to Bronś jeździł do biskupa z Ozimkiem.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Kross | 2014-11-30 21:59:23

  Poważnie? Wybraliśmy faceta z PIS? Dzień Ziobry, zamach w Smoleńsku, fałszowane wybory ... Mam nadzieję, że to jakiś niesmaczny żart ..

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • KubaSZ | 2014-11-30 21:56:16

  wyniki : SYCÓW Sławomir Kapica zdobył łącznie 2620 głosów, a Wojciech Kociński 2480. Wyniki wyborów z 30.11.2014 r.: Ślizów: Kapica - 116, Kociński - 56 Drołtowice: Kapica - 195, Kociński - 73 Stradomia: Kapica - 243, Kociński - 142 PP nr 2: Kociński - 369, Kapica - 359 SP nr 2: Kociński - 425, Kapica - 354 Biblioteka: Kociński - 382, Kapica - 366 Działosza: Kapica - 191, Kociński - 126 USC: Kapica - 434, Kociński - 405 PP nr 1: Kociński - 499, Kapica - 361

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • M. K. | 2014-11-30 21:56:14

  3902 Bronś 4207 Kołaciński Zmiana

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Greg | 2014-11-30 21:54:10

  To okręg 15 prawdopodobnie.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • antybrobs | 2014-11-30 21:53:23

  nie ma okregu 25

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • jolcia | 2014-11-30 21:52:04

  nie ma okręgu 25 w oleśnicy?!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Sycowianin | 2014-11-30 21:44:53

  A Syców jak?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • M.K | 2014-11-30 21:37:34

  Bronś 2967 Kołek 3246 po 13 okręgach.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • M. K. | 2014-11-30 21:35:14

  Bronś 2153 Kołek 2370 po 9 okręgach :)

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • AB | 2014-11-30 21:33:01

  No to już wszystko jasne - burmistrzem Oleśnicy zostanie Kolaciński

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • xlxl | 2014-11-30 21:30:50

  19. Bronś 256 Kołaciński 235

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • aaaaa | 2014-11-30 21:30:40

  Może Pan redaktor zrobić tabelke z okregami i głosami na poszczególnych kandydatów - i na dole sumę. no i prosze o aktualizacje w miarę liczenia głosów

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Mariusz | 2014-11-30 21:27:00

  Widzę ze wybory mocno podzieliły mieszkańców Oleśnicy.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com