Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Czytali "Przedwiośnie"

08.09.2018

wyświetleń: 689

Czytali "Przedwiośnie"

fot. Sara Sobiesińska

Czytali "Przedwiośnie"

fot. Sara Sobiesińska

Narodowe Czytanie zainaugurowała para prezydencka. "Przedwiośnie" czytano też w Oleśnicy

- Z „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego „wypływa wciąż to wielkie zdanie, że Polska potrzebuje wielkiej idei” – powiedział prezydent Andrzej Duda, inaugurując w sobotę w Warszawie Narodowe Czytanie tej właśnie powieści. W tym roku akcja ma rekordowy zasięg – jest prowadzona w 2930 miejscach.

Również w oleśnickiej Bibliotece i Forum Kultury czytano dzisiaj powieść o losach Cezarego Baryki. Partnerem akcji w BiFK-u było I LO w Oleśnicy. W rolę gospodarza imprezy zaangażowała się Marta Kaczmarz, która  wprowadziła uczestników w klimat tegorocznej lektury z pomocą prezentacji multimedialnej, autorstwa Jędrzeja Rybaka, wielokrotnego prezentera Narodowego Czytania w bibliotece.

A czytali m.in. burmistrz Michał Kołaciński, dyrektor BiFK Anna Zasada, reprezentanci szkół podstawowych nr 1, 3  i 4 i licealiści.
 
Szerzej - w Panoramie Oleśnickiej.

FOTORELACJA


autor: (OAI)powrót ›

Galeria zobacz całą galerię ›

Zobacz także

Romans i strzelanina

Weronika z Dobroszyc ma niespełna 30 lat, jest malarką i ma wielką potrzebę kochania   ...

Staraś już, lecz ciągle młoda

Rydzyki bardzo lubię pod każdą postacią. Lecz przy Tobie, Anno, one zwykłą nacią. Kim jest Anna? ...

ReklamaKomentarze (6)

 • kuria wasza mać | 2018-09-11 15:19:04

  To narodowe skretynienie, a nie narodowe czytanie...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Eleonora | 2018-09-09 15:49:54

  Przedmówca @ A ty anonimie to nie "Aneta" przypadkiem ? "Aneta" która zawsze kwestionuje kulturalne wydarzenia ostatnich 4 lat? "Pseudo podobna kultura?" A może by tak raz merytorycznie ? Co masz konkretnie na myśli? Która impreza była " pseudo podobną kulturą "? Prosisz o jakąś "merytorykę " , swoja drogą co za okropna nowomowa! , a sam/a ani słowa merytorycznie tylko hejt i obrażanie. 21 nic nie wróci na szczęście; a wyłączne zamawianie imprez przez agencje połączone z pomijaniem lokalnych animatorów i artystów to już przeszłość. Edmund Kaleciński @ To nie był cyrk żeby gwizdać i krzyczeć. to było czytanie powieści, która wymaga refleksji i skupienia. Uczestnik zasnął ? Ten pan przymknał oczy, całkiem niepotrzebna złośliwość

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-09-09 14:23:56

  Eska właśnie przyszedł przecież to nieomylny teraźnijszy burmistrz. Przecież to on razem z panią dyrektor wymyślił tą kretyńską nazwę BiFK na chwałę pani Zasady. Dobrze że 21 października wszystko się zmieni. Koniec z tym cyrkiem i pseudo podobną kulturą. I proszę bez komentarza członków PiS, którzy tylko potrafią obrażać, a merytoryki jak na lekarstwo

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Edmund Kaleciński | 2018-09-09 10:42:20

  Jak zauważam cały ten event entuzjazmu wśród uczestników nie spowodował. Aż nawet jeden z uczestników zasnął (zdj. nr 17), mam nadzieję, że nie spadł z krzesła. Myślę, że gdyby czytano spisane myśli Thomasa Jeffersona, np.: "Śmiało kwestionuj nawet istnienie Boga, ponieważ jeśli jakiś istnieje musi bardziej pochwalać hołd rozumu niż zaślepiającego strachu", to miałoby sens, działałoby pobudzająco. W oczach młodzieży, która musiała wykonać smutny nakaz władzy politycznej, pokazałyby się może iskierki nadziei...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • eSka | 2018-09-08 22:37:19

  A Wielki Reformator Kultury nie przyszedł ? Niemożliwe

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-09-08 22:36:32

  Ładna pogoda - można było czytać na Rynku. Zaprosić radnych, artystów i chętnych mieszkańców i czytać... czytać... czytać. Ożywiać Rynek choćby tak.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com