Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Szkodilakiem i maluchami do Grecji

10.09.2018

wyświetleń: 686

Po drodze czekają nie tylko awarie, załamania nerwowe oraz niewygodne warunki.....
 
Przed rokiem opisywalismy szeroko udział we Złombolu pary oleśniczan - Mirosława i Michała Żaczków (ojciec i syn). Wśród 500 załóg znalazł się w 11. edycji rajdu ich 26-letni maluch, pieszczotliwie nazywany Niebieską Strzałą (kolor lakieru - popularne zomo blue). Żaczkowie pokonali nim ponad 5 tysięcy kilometrów. Start miał miejsce w Katowicach, a punktem docelowym było położone nad Zatoką Biskajską hiszpańskie miasto Noja.
 
Złombol to rajd jedyny w swoim rodzaju. Pasjonaci motoryzacji przemierzają pół Europy starymi autami, po drodze zbierając dary i pieniądze dla dzieci. 100 proc. uzbieranych środków przeznaczane jest na zakup rzeczy, wycieczki i kolonie oraz podwyższenie poziomu edukacji i przygotowania do dorosłości. 
1 września z Katowic ruszył kolejny Rajd Charytatywny Złombol 2018. Jego uczestnicy pojadą przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię do Grecji. Metą jest półwysep Halkidiki , do którego dotrą 5 września.
 
"Po drodze na nas czekają nie tylko awarie, załamania nerwowe oraz niewygodne warunki. Przed nami możliwość zwiedzenia kilku topowych miast w Europie. Można wstąpić do Bratysławy, Wiednia, Budapesztu, Belgradu, Pristiny, Skopje i Thessalonik. Będzie możliwość zboczenia z głównej trasy do Rumunii lub Kosowa, Bosnii, Montenegro i Albanii" - informuja organizatorzy.
 
W tegorocznym rajdzie wystartowały trzy oleśnickie załogi. Po raz trzeci swoją Niebieską Strzałą pojadą Mirosław i Micha Żaczkowie. Zadebiutują na trasie, również fiatem 126p, Piotr Bryk (współwłaściciel firmy Procon) i Waldemar Płaneta. Trzecia załoga jedzie skodą faworit "Szkodilakiem". Tworzą ja, jak o sobie napisali, "dwa szwagry i teść". 

autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Jadą, jadą "amerykańce"

Uczestnicy zlotu dojeżdżają z różnych stron Polski. Amrican Cars Mania rozkręcona na dobre...

Uwaga, zmiana ruchu!

Od dzisiaj obowiązuje zmiana organizacji ruchu w obrębie ulic 11 Listopada i Lwowskiej w Oleśnicy...

ReklamaKomentarze (1)

  • nl | 2018-09-10 17:40:38

    Chyba 5 września, a nie października mieli dotrzeć do celu. Trzeba sprawdzać informacje, za nim się coś napisze.

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com